Derya KEÇEÇİ

1962 İstanbul Doğumlu

1962 İstanbul doğumluyum.İlk orta ve lise eğitimimi yurdun çeşitli il ve ilçelerinde tamamladıktan sonra,Gazi Üniversitesi Müzik Bölümü’nde lisans yaparak 1986 senesinde öğretmenliğe başladım. Müzik gibi,spor da yaşamımın her safhasında vazgeçemediğim bir tutku oldu.Bu doğrultuda taekwondo’ya başlayarak beş yıl bu sporla uğraştım.

Bisikletle tanışmam çok daha uzun yıllar önce olmasına karşın, düzenli ve disiplinli olarak bisiklet sporuyla yeniden buluşmam 90’lı yılların ortalarında oldu.

Sonraki yıllarda yaşadığım çevrenin, benim bisikletle yapmak istediğim kadar büyük olmadığına karar vererek şehirler arası turlar yapmaya başladım.

Geri dönmek için artık çok geç olduğunda,öyle ya da böyle hedefinize varırsınız.Ben de bir gün, geri dönmemin hedefime ulaşmamdan daha uzun süreceği o noktayı aşarak önce Ankara'nın ilçelerine,sonra da yakın illere yolculuklar yaptım.Günde 150-200 km yol alcak kadar olgunlaştıktan sonra;

2011’de “Daha yeşil bir çevre ve daha çok bisiklet” sloganıyla Ankara’dan İstanbul’a,2012’de Kastamonu’dan başlayarak İnebolu, Sinop ve Samsun’a 2013’te ise Erzurum’dan başlayarak Trabzon, oradan da Ordu’ya kadar pedal çevirdim. Bu rotada aynı gün hem Kop (2409 m) hem de Soğanlı (2303m) geçitlerini tırmanarak Çaykara, Trabzon, Giresun ve Ordu etabını tamamladım.

Bir hayal’in peşinde 1400 km:

Benim büyük hedeflerimden biri de ülkemi bisikletle boydan boya geçmekti. Bu hedefimi de 2014 yazında Kars’tan başlayıp Kuşadası’na 1400 km pedallayarak gerçekleştirdim.

Asıl mesleğim olan müziğin yanı sıra sinema ,amatör tiyatro oyunculuğu ve gemi modelciliği diğer ilgi alanlarım.Bir parçası olmaktan onur ve gurur duyduğum AKUT Arama ve Kurtarma derneği Ankara gönüllüsüyüm.