Neden Bisiklet?

Aslında bu sorunun yanıtı oldukça basit

Öncelikle,bisiklet fosil yakıtla çalışan bir makine değil ve son derece çevreci bir araç.Sportif faydalarının yanı sıra,bisikletin bir diğer özelliği de,ulaşım için çok ciddi bir alternatif olması.Bu anlamda,özellikle son yıllarda bisiklet kullanımının gözle görünür bir şekilde artması son derece sevindirici.Bizler,amacımızı gerçekleştirmek adına en uygun ve en anlamlı aracın bisiklet olduğuna karar vererek,bisikletle fay hattında 2 bin 500 Km hedefledik.Umarız ki bu anlamlı proje,sportif,gezi ya da alternatif ulaşım amaçlı bisiklet kullanımının yaygınlaşmasına da, bir nebze olsun katkı sağlar.

İşte, biz bu fay hattı boyunca yapacağımız etkinliklerle deprem gerçeğini hatırlatacak, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşarak; gerçekte bizleri enkaz altında bırakan şeyin deprem değil, bilgisizlik, eğitimsizlik ve ihmal olduğunu bir kez daha anlatacağız.

Hiç kuşku yok ki,bisikletle ülkeyi boydan boya kat etmek yazıldığı kadar kolay değil. Bunun bilincinde ve karşı karşıya olduğumuz ya da olabileceğimiz zorlukların farkındayız.Ancak, gerek AKUT gönüllüsü olarak, gerekse sporcu kimliğimiz ve geçmişimizle tüm zorlukların altından kalkacağımıza dair kendimize güvenimiz tam.

Geri dönmek için artık çok geç olduğunda,öyle ya da böyle hedefinize varırsınız.Ben de bir gün, geri dönmemin hedefime ulaşmamdan daha uzun süreceği o noktayı aşarak önce Ankara'nın ilçelerine,sonra da yakın illere yolculuklar yaptım.Günde 150-200 km yol alcak kadar olgunlaştıktan sonra;